Start Aktualności Bezpieczna droga do szkoły to nasz cel główny...

Dnia 2 października 2014 roku opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego p. Justyna Porowska-Grochowska i p. Danuta Sitarska zorganizowały spotkanie dla klas II i III  z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Tematem spotkania była ,, Bezpieczna droga do szkoły zarówno pieszo jak i rowerem’’.

Najmłodsi z ogromnym zainteresowaniem  obejrzeli jak również wysłuchali krótkiej pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Uczniowie zostali również uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać.

Dzieciaki z zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu, o czym świadczyła „lawina” pytań skierowana do gości.

Żegnając się z paniami  Policjantkami wszyscy uczniowie wraz z opiekunami Małego Samorządu serdecznie podziękowali za wizytę i cenne wskazówki .

Dla uczniów naszej szkoły była to niewątpliwie ciekawa forma zdobywania i utrwalania wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze.

Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego