Start Aktualności Ślubuję być dobrym Polakiem…

Dzień 6 listopada 2014 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszych klas. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. T. Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem. Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego.

Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pani dyrektor szkoły powitała gorąco zaproszonych gości, rodziców, krewnych, nauczycieli, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze. Dzieci na tle przepięknej dekoracji zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, wokalne i recytatorskie. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła pani dyrektor, dotykając piórem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne. Uroczystość zakończyła się dla pierwszaków słodkim upominkiem. Pełni wrażeń, w towarzystwie wzruszonych rodziców, udaliśmy się do domów.

Renata Gniazdowska