Start Aktualności Magiczny Czas !

5 grudnia od rana gwar, zapach pierniczków, ciasteczek, ciasta, tortu i PREZENTÓW!!!

Przy tym zapach choinki, żłobek, opłatek oraz Pismo Święte. Ogarniał nas spokój, magia i pogoda ducha.

Razem przy stole, jak miło....

Pukkk!, puuukk..... Z wielkim worem ….. z WIELKIM brzuchem:) Mikołaj??? Raczej Mikołajka... hmmm

Tradycja św. Mikołaja jest ważnym postulatem miłości do drugiego człowieka. Kiedy cieszy się ktoś blisko – u nas radość jeszcze większa! Ale Pani Mikołajowa nie rozdawała prezentów jeden po drugim. Wyciskała z nas poty. Żądała wysiłku, uścisków, życzeń i a nawet pytała z wiedzy szkolnej....:) A później owszem upominek dla każdego. Radość i zabawa przednia.

Nie było nam dane przeżywać bezpośrednio narodzin dzieciątka Jezus, ale dana nam jest magia pamięci o tym zdarzeniu. Poprzez radość i miłość do drugiego człowieka oraz tradycję św. Mikołaja okres Świąt Bożego Narodzenia jest niezmiennie dowodem o nieskończoności miłości, tym samym Boga. Klasa Va w szczególny sposób co roku nawiązuje do wzoru św. Mikołaja.

Dziękujemy Rodzicom za współpracę i pomoc w zorganizowaniu miłego czasu.

„Kto daje  radością jest wielki.

Radość jest znakiem osoby szlachetnej, pokornej, która zapominając o wszystkim, nawet o samej sobie, stara się podobać Bogu w tym wszystkim co czyni.” - Matka Teresa.

Wychowawca – Renata Sakowicz