Start Aktualności Pogawędka z radcą prawnym wcale nie prawniczym językiem

28 listopada wszystkie klasy czwarte, a w dniu 10 grudnia piąte i szóste spotkały się z radcą prawnym panem Marcinem Wojtkowskim, który w bardzo przystępny sposób wyjaśnił uczniom dlaczego wzajemne obrażanie, znieważanie lub zniesławianie siebie na forach internetowych może doprowadzić do przykrych konsekwencji. Są to przestępstwa określone w kodeksie karnym, za popełnienie których można ponieść karę.

Pewnie żadna inna kara, nie byłaby dla uczniów bardziej dotkliwa niż zabranie im komputerów, tabletów, smartfonów i innych urządzeń podłączonych do Internetu, aby sprawdzić czy z tego sprzętu wysłano obraźliwy komentarz.   Zwrot tych sprzętów może nastąpić po kilku bądź kilkunastu miesiącach ,a nawet latach.

Wszyscy powinniśmy mieć świadomość, że pisząc coś  w necie zostawiamy po sobie ślad, po którym można namierzyć osobę, która popełnia przestępstwo.

Klasa IV b z wychowawcą