Start Aktualności Wyśpiewali I i II miejsca

16 kwietnia 2015 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie odbył się V Konkurs Piosenki Powstańczej i Harcerskiej zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Szarych Szeregów w Czyżewie pod patronatem honorowym Burmistrza Czyżewa oraz Zarządu Głównego Stowarzyszenia Szarych Szeregów w Warszawie. Z zaproszenia skorzystało 14 wykonawców ze szkół podstawowych terenu powiatu wysokomazowieckiego. Komisja Konkursu, oceniając w czterech kategoriach występy solistów i zespołów, zwracała uwagę między innymi na walory muzyczne, dykcję, poczucie rytmu, ogólny wyraz artystyczny, melodię, dobór repertuaru. Z prawdziwą radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły wyśpiewali w tym konkursie w trzech kategoriach wysokie miejsca.

W I kategorii – soliści kl. I-III  udział wzięła: Barbara Dołęgowska z klasy IA – zajęła I miejsce

W II kategorii – zespoły kl. I-III wziął udział: Zespół „ Wesołe Zuchy” z klasy IA w składzie:  Nikola Jurczak, Aleksandra Borecka, Remigiusz Biały –  zajął II miejsce

W IV kategorii – zespoły kl. IV-VI wzięła udział: 1 Drużyna Harcerska „Zawisza” im. Szarych Szeregów – zajęła I miejsce

Solistka oraz nagrodzone zespoły za udział w konkursie otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy. Do współzawodnictwa uczniów przygotowały panie: Bogusława Janiuk, Agnieszka Faszczewska i Izabela Wasilewska. Artystom gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych konkursach!!!

Agnieszka Faszczewska