Start Aktualności Warto być bezpiecznym

21.09.2015 roku uczniowie klasy II a wybrali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Głównym jej celem było zapoznanie z pracą policji, zwiedzanie budynku komendy i przypomnienie zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Bardzo ciepło i serdecznie przywitani przez Panią Bożenę Bucińską w towarzystwie funkcjonariuszy policji zaczęliśmy zwiedzanie  budynku komendy. Niebywałą atrakcją dla dzieci było wejście do pomieszczenia, gdzie przebywają osoby zatrzymane.

Następnie udaliśmy się do sali wyposażonej w zebrę-przejście dla pieszych, znaki drogowe, sygnalizację świetlną oraz pojazdy uprzywilejowane. W czasie ćwiczeń praktycznych pod okiem fachowców wzbogaciliśmy wiedzę i utrwaliliśmy zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach dzieląc się spostrzeżeniami i doświadczeniami, chętnie zadawały pytania i wcielały się w rolę pieszego, prowadzącego pojazd i kierującego ruchem ulicznym. Miały okazję zobaczyć i porównać mundur funkcjonariusza Prewencji Policji i funkcjonariusza Wydziału Ruchu Drogowego oraz wyposażenie niezbędne do ochrony bezpieczeństwa policjanta.

Ponadto pan policjant przypomniał jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe noszone na plecaku lub wierzchniej części ubrania. Każde dziecko otrzymało upominek-opaskę odblaskową.

Nie zapominajmy o odblaskach, które mogą uratować życie. Dzięki nim jesteśmy bardziej widoczni na drodze, a tym samym bezpieczniejsi.

Wychowawca klasy II a

Bogusława Janiuk