Start Aktualności Finalista Konkursu literacko-plastycznego pamięci Simony Kossak

Miło jest poinformować, że Bartosz Szepietowski z klasy II d został finalistą Konkursu literacko-plastycznego pamięci Simony Kossak. Jego pracę wybrano spośród 300 nadesłanych. Polskie Radio Białystok S.A. zaprosiło dzieci ze szkół podstawowych z województwa podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego do udziału w czwartej edycji tego przedsięwzięcia. Celem konkursu jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych wśród dzieci, promowanie zdolności literackich i manualnych, rozwój wyobraźni jak również odkrycie i wspieranie talentów poprzez nagradzanie oraz ukazanie ich twórczości szerszej publiczności. Prace finalistów stworzą wyjątkową książkę – „Opowiadajki – dzieci dzieciom”. Gratulujemy!

Emilia Zarzecka-Bucińska

Z wszelkimi konkursami już tak jest, że wygrywać mogą nieliczni

Bartosz Szepietowski z kl. II D bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem wykonuje prace konkursowe. Na samym początku zapoznaje się z regulaminami ogólnopolskich konkursów. Dzieła Bartka są efektem pracy żmudnej, a także nieco kosztownej, jak w przypadku jego stroików świątecznych. Satysfakcja wynika już z samego dokończenia "dzieła". Wygrywać jest jednak miło i ten fakt motywuje jeszcze bardziej. Spośród tych prac Bartek uzyskał wyróżnienie za pracę "Mebel dziecięcych marzeń 2016". Mamy nadzieję, że będzie nadal tworzył.

Wychowawczyni Bartka Marzanna Puchalska

Anna Szepietowska