Start Aktualności 225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 29 kwietnia w naszej szkole,  jak co roku odbył się uroczysty apel z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Scenariusz akademii przygotowała pani Hanna Popławska.

Prowadzący: Amelia Dołęgowska i Jakub Płoński z klasy VI e w przystępny sposób przedstawili, co działo się 3 Maja 1791 roku. Wiersze przeplatane były śpiewanymi przez chór szkolny pieśniami patriotycznymi, które wybrała pani Katarzyna Matuszewska. Dekorację na uroczysty apel przygotowała pani Maria Śmigielska. Akademię zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego.

Trzeci Maja to także miejskie obchody tego święta. Poczet sztandarowy oraz licznie zgromadzeni uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wzięli udział w tym wydarzeniu. Po południu chór szkolny godnie reprezentował naszą szkołę w Przeglądzie Pieśni Patriotycznej „Patriotyczne śpiewanie”,  zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury. Szkoda, że nie wszyscy chórzyści wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Gratulujemy tym, którzy przybyli i pięknie zaśpiewali, bo spisali się znakomicie. W nagrodę otrzymali puchar, dyplom i śpiewniki z pieśniami patriotycznymi.

Wszyscy, którzy wzięli udział w tych wydarzeniach naprawdę uroczyście obchodzili nasze Narodowe Święto.

Katarzyna Matuszewska