Start Aktualności „Baje Bajki Bajeczki”- nasi reprezentanci doszli końca

„Baje, Bajki, Bajeczki” to konkurs młodych recytatorów, ukazuje rozliczne piękno języka polskiego. Nasi reprezentanci zdobywając w Powiatowym Konkursie recytatorskim „Baje, Bajki, Bajeczki” wszystkie miejsca na podium:

I miejsce Kamila Trzeszczkowska ( II g ) za wiersz „Kawki” Elizy Rozdoby;

II miejsce Miłosz Ignacy Sakowicz ( kl. I a ) za wiersz „Słoń Trąbalski” Juliana Tuwima;

III miejsce Antoni Doroszkiewicz ( kl. I e )  za wiersz „Kot w worku” Agnieszki Frączek;

wyruszyli na XXIX już eliminacje wojewódzkie.

Uczniowie szkół podstawowych – laureaci konkursów gminnych i powiatowych z całego województwa podlaskiego, prezentowali się podczas wielkiego finału konkursu recytatorskiego.

Spośród 36 uczniów w kategorii klas I-III wyróżniono 6 osób i nadano 3 miejsca podium.

Nasz sukces w województwie to miejsce na podium i 2 wyróżnienia:

III miejsce: Antoni Doroszkiewicz ( kl. I e )  za wiersz „Kot w worku” Agnieszki Frączek;

Wyróżnienie: Miłosz Ignacy Sakowicz ( kl. I a ) za wiersz „Słoń Trąbalski” Juliana Tuwima;

Wyróżnienie: Kamila Trzeszczkowska ( II g ) za wiersz „Kawki” Elizy Rozdoby.

Renata Sakowicz