Start Aktualności W Olszynce straszy!!!

O tym, że w Olszynce straszy mieli okazję przekonać się uczniowie klasy V a i V b, którzy w dniach 15-16 czerwca 2016 r. uczestniczyli w biwaku survivalowym w Olszynach pod Łomżą. Straszy a tak naprawdę - to straszą dwaj przebojowi młodzieńcy, którzy zorganizowali nam wiele różnych, ciekawych, ale i relaksujących konkurencji.

Niezapomnianą przygodą dla wszystkich uczniów były podchody o północy, mrocznymi ścieżkami małej podłomżyńskiej miejscowości, dróżką przy samym cmentarzu ( i tu naprawdę się działo…. a potwierdzą to sami uczestnicy); w ciemnym lesie wykonywanie wytyczonych zadań było niemałym wyzwaniem. Podchody nie były jedyną próbą sił.  Uczniowie sprawdzali się również w przechodzeniu po linie nad wodą. Musieli za wszelką cenę starać się nie wpaść do płynącej pod nimi rzeczki. I tu niestety jednemu z nas się trochę nie udało i zaliczył wpadkę do wody. Pani Marta okazała się mistrzynią chodzenia po linie. Przy nadzwyczaj niesprzyjających warunkach poradziła sobie wspaniale. Wykazała się  również niesamowitą odwagą, kiedy została porwana przez „olszyńskich leśnych ludków”. Wszyscy bez wyjątku, łącznie oczywiście z opiekunkami p. Bożenką, Iwonką i Martusią  testowali swoje siły na zjazdach po linie.  Tory przeszkód, ściana wspinaczkowa, przeciąganie liny, chodzenie w nartach, granie w siatkówkę, ognisko z kiełbaskami czy pływanie kajakami to jeszcze  inne atrakcje, które   zapewniono dzieciom.

Wszyscy wrócili bardzo zmęczeni, ale też niesamowicie szczęśliwi. Czekamy już na następny wypad, a jeszcze bardziej na nadchodzące wakacje. Życzymy wszystkim koleżankom i kolegom miłego wypoczynku i szczerze polecamy relaks w „Olszynce”.

Uczniowie klasy V a i V b.