Start Aktualności Świat sprzed stu lat

Uczniowie klasy II E Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem 26 lutego 2018 roku odwiedzili Izbę Ziemi Wysokomazowieckiej.

Potrzeba rozszerzenia wiedzy historycznej związana była z realizacją tematu tygodnia „Świat sprzed stu lat”. Podczas rozmowy z historykiem panem Kazimierzem Dąbrowskim dzieci dowiedziały się o przeszłości naszego miasteczka. Dzięki przejrzystej ekspozycji mogły poznać architekturę, mieszkańców i tych, którzy przyczynili się do rozwoju miasta. Uczniowie usłyszeli historię nazwy naszej miejscowości, która na przestrzeni wieków zmieniała się. Dla wielu zaskoczeniem był fakt, że społeczność zamieszkująca ten teren była wielokulturowa. Przewodnik z pasją opowiadał o organizacji życia przed stu laty. Wielką atrakcją spotkania była prezentacja przedmiotu codziennego użytku – lampy naftowej.

Wizyta w tym miejscu spowodowała burzliwą dyskusję w klasie po powrocie z wycieczki.

Mariola Woroszył