Start Aktualności Wycieczka do Warszawy

Wszyscy wiedzą, że dzieci uwielbiają czekoladę. Nic więc dziwnego, że uczniowie klasy III E postanowili dowiedzieć się czegoś więcej o swoim ulubionym przysmaku.

W związku z tym, 6 marca 2018 roku udali się na wycieczkę do Fabryki Wedla w Warszawie. Już w drzwiach przywitał nas czekoladowy miś i przesympatyczna pani przewodnik, która przybliżyła nam historię fabryki.

Zwiedzanie rozpoczęło się od słodkiego poczęstunku. Była więc gorąca czekolada z piankami i czekoladki w różnych smakach. Poprawiwszy sobie humor czekoladą, zaprowadzono nas do pomieszczenia, z którego było widać linie produkcyjną. Tam opowiedziano nam o całym procesie wytwarzania czekolady.

Na koniec wizyty w fabryce wszyscy otrzymaliśmy słodkie prezenty. Było słodko i wesoło!

Ale to nie był koniec wycieczki. Drugim punktem programu była wizyta w Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka.

Animatorka warsztatów edukacyjnych w bardzo ciekawy sposób zainteresowała nas historią pieniądza i jego procesami tworzenia, przeobrażania począwszy od        „płacideł ” a skończywszy na obecnym banknocie 5 000 zł. Można było  dotknąć ok. 2 mln. złotych -czyli...12,5 kilogramową  sztabkę czystego złota.

Widzieliśmy pierwsze monety,  ciekawe wzory banknotów , monety z całego świata,  imponujące "wrota" pancerne do skarbca. Centrum Pieniądza- to dużo wiedzy, nowoczesnych, interaktywnych tablic, karty pracy i  wiele  zadań do samodzielnego  wykonania,  miło i efektywnie spędzony czas. Byliśmy zachwyceni. Sala ze spadającymi pieniędzmi była naszym nr 1!

Wychowawca klasy III E