31 maja 2017 roku dzieci, które w bieżącym roku po raz pierwszy przyjęły do swojego serca Pana Jezusa, pod opieką księdza Krzysztofa Oporka – katechety, swoich wychowawców i rodziców udały się na pielgrzymkę dziękczynną do Sokółki i Świętej Wody.

Pierwszym miejscem pielgrzymki był kościół Świętego Antoniego w Sokółce i sprawowana Msza Święta przez księdza Krzysztofa. W liturgię zaangażowali się uczniowie naszej szkoły, wielbiąc Pana pięknym czytaniem tekstów liturgicznych oraz śpiewem psalmu i pieśni.

Później wszyscy udali się na modlitwy przy kaplicy Matki Bożej Różańcowej, przed wystawioną na widok publiczny cząstką Ciała Pańskiego. Pielgrzymi uczcili Jezusa w Eucharystii, objawiającego swoje Serce w agonii obecne w konsekrowanym Komunikancie.

Kolejnym miejscem naszego pielgrzymowania była Święta Woda, miejsce kultu Matki Bożej Bolesnej, kościół w którym znajduje się cudowny wizerunek Matki Bożej Bolesnej. Obraz i źródło przyciągają tu chrześcijan obrządku rzymskokatolickiego, grekokatolickiego i prawosławnego. Jest to więc miejsce jedności, gdzie modlą się chrześcijanie różnych wyznań.

Kustosz tego miejsca ksiądz. Alfred Butwiłowski zapoznał nas z historią sanktuarium, pokazał Dróżki Siedmiu Boleści, Kapliczki Różańcowe i Górę Krzyży, na której dzieci postawiły krzyż, upamiętniający ich pielgrzymowanie.

Przyjemnością, zwłaszcza dla  najmłodszych uczestników pielgrzymki, była Kaplica Radości, przy której został wybudowany ogromny plac zabaw z różnymi atrakcjami oraz boisko do gry w piłkę nożną.

Naszą pielgrzymkę zakończyło ognisko z kiełbaskami.

Serdecznie dziękujemy księdzu Krzysztofowi za to, że podjął się trudu zorganizowania i poprowadzenia nas w miejsca, w których Pan Bóg przemawia do wszystkich i gdzie przeżyliśmy najpiękniejsze rekolekcje. Sprawił ksiądz, że zafascynowani pielgrzymką, zapisujemy się na kolejne wyjazdy.

Dziękujemy również rodzicom i wychowawcom za opiekę nad młodymi pielgrzymami.

Serdeczne słowa podziękowania kierujemy także do taty Klaudiusza – pana Macieja Janika za uwiecznienie naszego pielgrzymowania na zdjęciach.

W imieniu pielgrzymów
Ewa Kućmierowska - Mirek