Miś ma uszy do targania
po to misiem jest,
żeby mieć coś do kochania
i wytarcia łez…”

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny misia. Miś jest przyjacielem dzieci, towarzyszy naszym pociechom od wieków zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Misie są powiernikami tajemnic, pomagają zasypiać.

W naszej klasie każdego dnia poświęcamy kilka minut na czytanie ulubionych książeczek, aby w ramach realizowanej innowacji „Duży Czyta Małemu” rozwijać w dzieciach pasje czytelnicze i ciekawość świata. Ale ten dzień w I A nie tylko z tego powodu był wyjątkowy. Sala lekcyjna zamieniła się w misiową krainę i odwiedzili nas niecodzienni goście – pani Dyrektor i rodzice. Na początku zajęć uczniowie poznali historię misiowego święta,  recytowali wiersze, tańczyli i śpiewali piosenki  o misiach. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy wszystkich rodziców i Misiową Rodzinkę. Było mnóstwo wspaniałych niespodzianek, misiowe ciasteczka, cukierki i żelki misiowe. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały  czytanych przez rodziców przygód „Kubusia Puchatka” i „Misia Uszatka” oraz poznały  bajkę w języku angielskim o trzech niedźwiadkach „Three Bears”.  Następnie odbył się konkurs plastyczny. Dzieci podzielone na trzy grupy wspólnie z rodzicami wykonały prace na temat  „Najpiękniejszy bajkowy miś”.

Misiowa Rodzinka nie zapomniała również o pozostałych uczniach klas I-III naszej szkoły i w nagrodę za przepięknie wykonane portrety misiów każde dziecko otrzymało pysznego cukierka.

Ten dzień dla wszystkich był pełen radości i miłych wrażeń.

Autorzy i realizatorzy innowacji:
Marta Kostro, Jolanta Kłosek, Elżbieta Kalinowska