Start Projekt Systemowy - "Szansa dla każdego" Zadowolone dzieci, rodzice i nauczyciele

Zakończyliśmy realizację projektu systemowego „Szansa dla każdego”, realizowanego w ramach poddziałania 9.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

W okresie od lutego do grudnia 2011 roku  z szeroko zakrojonego programu indywidualnego wsparcia  skorzystało 222 uczniów ( w tym 91 dziewcząt i 131 chłopców) z klas I – III.

W czasie trwania projektu 21 nauczycieli – specjalistów zrealizowało 1 764 godziny zajęć dydaktyczno – wyrównawczych, korekcyjno – kompensacyjnych, psychoedukacyjnych,  socjoterapeutycznych i rozwijających. Stworzone na rzecz projektu programy edukacyjne, metody i formy pracy uwzględniały indywidualizację procesu nauczania i wychowania, były odpowiedzią na specyficzne potrzeby uczniów.

Baza dydaktyczna szkoły poszerzyła się o kolejne pomoce edukacyjne: tablicę interaktywną, specjalistyczne programy komputerowe, sprzęt do gimnastyki korekcyjnej i inne pomoce edukacyjne za kwotę około 30 000 zł.

Końcowe ewaluacje wykazały zmniejszenie deficytów i problemów w nauce naszych oraz rozwój zainteresowań naszych uczniów, jak również zwiększyły ich wiarę w siebie motywację do nauki. Nauczyciele są zadowoleni z efektów wykonanej pracy. Rodzice wyrazili pozytywną opinię o realizowanych zajęciach i ich wpływie na rozwój dzieci.

Elżbieta Śladewska