"Szansa dla każdego" to szeroko zakrojony program indywidualnego wsparcia uczniów klas I - III, który realizowany jest w naszej szkole w okresie od 10 lutego do 31 grudnia 2011 roku w ramach Projektu systemowego Poddziałania 9.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jego koszt wyniesie 151 600 zł. W zajęciach pozwalających rozwinąć uzdolnienia uczniów o dużym potencjale intelektualnym oraz wyrównujących szanse uczniów z różnego rodzaju deficytami weźmie udział 346 dzieci z klas I - III. W czasie trwania projektu zrealizowane zostaną 1764 godziny specjalistycznych zajęć. Będą to indywidualne zajęcia wyrównawcze, zajęcia rozwijające (matematyczne, matematyczno-przyrodnicze, przyrodnicze, humanistyczne), zajęcia ogólnorozwojowe, logopedyczne, korekcyjno - kompensacyjne, gimnastyka korekcyjna, rewalidacja oraz zajęcia socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne. Baza dydaktyczna szkoły poszerzy się o kolejne pomoce edukacyjne, takie jak tablica interaktywna, specjalistyczne programy komputerowe czy sprzęt do gimnastyki korekcyjnej. Cieszymy się, że po raz kolejny będziemy mogli wspomóc wszechstronny rozwój naszych wychowanków oraz spełnić oczekiwania rodziców i społeczności miasta.