O tym, że „trening czyni mistrza” od dawna wiedzą uczniowie klas piątych uczęszczający na zajęcia zespołu korekcyjno-kompensacyjnego prowadzone w ośmiu grupach terapeutycznych w ramach projektu „Trening czyni mistrza”.

Ciekawy sposób prowadzenia zajęć, system odpowiednio dobranych ćwiczeń przy wykorzystaniu wielu gier dydaktycznych planszowych jak też komputerowych, zakupionych ze środków pozyskanych w ramach tego projektu, pozwala w efektywny sposób wpływać na kształtowanie prawidłowego przebiegu procesu czytania i pisania. Systematyczne ćwiczenia umożliwiają też korektę występujących nieprawidłowości i usprawniają umiejętności już posiadane. Uczniowie rozumiejąc sens „treningu” chętnie uczestniczą w tych zajęciach.

Nauczyciele terapeuci.