Start Sport

Dnia 20 stycznia 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem odbył się turniej piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie. Dziewczęta rywalizowały w kategorii czwórek ( rocznik 2005 i młodszy). W turnieju wzięło udział pięć zespołów : Rekord Zambrów, UKS Start Szepietowo I, UKS Start Szepietowo II, UKS Jedyneczka Wysokie Mazowieckie I, UKS Jedyneczka Wysokie Mazowieckie II.

Więcej…

 

W dniach 28-29.10.2017r. w Szepietowie odbył się Turniej Piłki Siatkowej o puchar Burmistrza Miasta Szepietowo. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny dziewcząt i jedna drużyna chłopców. Po emocjonujących meczach dziewczęta UKS Jedyneczka I uplasowały się na II miejscu przegrywając małymi punktami z drużyną

Więcej…

 

Reprezentacje szkół z Wysokiego Mazowieckiego, Czyżewa, Rosochatego Kościelnego, Dąbrowy Wielkiej i Kulesz Kościelnych zmierzyły się w sobotnie przedpołudnie, 4 listopada 2017 r. w Mistrzostwach Powiatu w unihokeju dziewcząt i chłopców. Areną zmagań była hala sportowa “Jedynki” w Wysokiem Mazowieckiem.

Więcej…

 

WESOŁY PLĄS JEST JUŻ PEŁNOLETNI
I ZASŁUGUJE NA WIDOWISKO TANECZNE!!!

W niedzielę, 23 kwietnia br. o godz. 1500, na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie,  odbyły się XVIII Powiatowe Prezentacje Zespołów  Tanecznych.

Więcej…

 

Pierwszy raz w historii szkoły udałyśmy się na czwartki lekkoatletyczne, które odbywają się na stadionie miejskim w Łomży. Warunki pogodowe były niesprzyjające: wiatr, deszcz. Mimo wszystko, zła pogoda nie przeszkodziła nam w osiągnięciu bardzo dobrych wyników. Brałyśmy udział w dwóch konkurencjach sportowych:

Więcej…

 

„Jedynie prawdziwy człowiek

zauważa potrzeby innego człowieka.

Jedynie człowiek wielkiego serca

Wyciągnie dłoń, pomocną dłoń.”

 

Same chęci nie wystarczą, aby uprawiać sport. Na sukces w rywalizacji sportowej składa się wiele czynników tj. ciężka praca, wytrwałość, upór w dążeniu do celu oraz środki finansowe.

Więcej…

 

“Wygrywaj bez pychy, przegrywaj bez urazy…”  - Bruce Lee

Żeby wystąpić w wielkim finale, trzeba było nie tylko wygrać zawody powiatowe w Czyżewie, ale i półfinał wojewódzki w Miastkowie. Dziewczęta z SP1 po niezwykle emocjonujących spotkaniach pokonały: SP z Zakrzewa, SP z Kupisk, SP z Rajgrodu, SP z Jasionówki, SP 47 z Białegostoku i znalazły się (po raz pierwszy w historii szkoły) w gronie ośmiu najlepszych drużyn w województwie.

Więcej…

 

W ścisłym finale Igrzysk Wojewódzkich w piłkę siatkową dziewcząt uczestniczyło 8 zespołów wyłonionych w Igrzyskach powiatowych, a następnie w dwurundowych półfinałach wojewódzkich. Były to zespoły z następujących szkół: SP 1 Mońki, SP 1 Wysokie Mazowieckie, SP 12 Białystok, SP 37 Białystok, SP Janów, SP 5 Zambrów, SP Kleszczele, SP Sejny. Finały Igrzysk prowadzili sędziowie Kolegium Sędziów Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej.

Więcej…

 

Skokiem taniec nasnadniejszy,

A tem jeszcze pochodniejszy,

Kiedy w bęben przybijają,

Samy nogi prawie drgają

 

- pisał przed laty wielki poeta epoki renesansu, Jan Kochanowski.

Więcej…

 
Więcej artykułów…