Start Sport

WESOŁY PLĄS JEST JUŻ PEŁNOLETNI
I ZASŁUGUJE NA WIDOWISKO TANECZNE!!!

W niedzielę, 23 kwietnia br. o godz. 1500, na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie,  odbyły się XVIII Powiatowe Prezentacje Zespołów  Tanecznych.

Więcej…

 

Pierwszy raz w historii szkoły udałyśmy się na czwartki lekkoatletyczne, które odbywają się na stadionie miejskim w Łomży. Warunki pogodowe były niesprzyjające: wiatr, deszcz. Mimo wszystko, zła pogoda nie przeszkodziła nam w osiągnięciu bardzo dobrych wyników. Brałyśmy udział w dwóch konkurencjach sportowych:

Więcej…

 

„Jedynie prawdziwy człowiek

zauważa potrzeby innego człowieka.

Jedynie człowiek wielkiego serca

Wyciągnie dłoń, pomocną dłoń.”

 

Same chęci nie wystarczą, aby uprawiać sport. Na sukces w rywalizacji sportowej składa się wiele czynników tj. ciężka praca, wytrwałość, upór w dążeniu do celu oraz środki finansowe.

Więcej…

 

“Wygrywaj bez pychy, przegrywaj bez urazy…”  - Bruce Lee

Żeby wystąpić w wielkim finale, trzeba było nie tylko wygrać zawody powiatowe w Czyżewie, ale i półfinał wojewódzki w Miastkowie. Dziewczęta z SP1 po niezwykle emocjonujących spotkaniach pokonały: SP z Zakrzewa, SP z Kupisk, SP z Rajgrodu, SP z Jasionówki, SP 47 z Białegostoku i znalazły się (po raz pierwszy w historii szkoły) w gronie ośmiu najlepszych drużyn w województwie.

Więcej…

 

W ścisłym finale Igrzysk Wojewódzkich w piłkę siatkową dziewcząt uczestniczyło 8 zespołów wyłonionych w Igrzyskach powiatowych, a następnie w dwurundowych półfinałach wojewódzkich. Były to zespoły z następujących szkół: SP 1 Mońki, SP 1 Wysokie Mazowieckie, SP 12 Białystok, SP 37 Białystok, SP Janów, SP 5 Zambrów, SP Kleszczele, SP Sejny. Finały Igrzysk prowadzili sędziowie Kolegium Sędziów Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej.

Więcej…

 

Skokiem taniec nasnadniejszy,

A tem jeszcze pochodniejszy,

Kiedy w bęben przybijają,

Samy nogi prawie drgają

 

- pisał przed laty wielki poeta epoki renesansu, Jan Kochanowski.

Więcej…

 

Uczennice naszej szkoły Renata Siejk (klasa IVd) i Weronika Gałecka (klasa Va) uczestniczyły w  Finale Igrzysk Województwa Podlaskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych, który odbył się w Białymstoku na Pietraszach.

Więcej…

 

W Sokołach przy słonecznej pogodzie sprzyjającej bieganiu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych. W biegach wzięły udział dzieci z 17 szkół naszego  powiatu m.in. uczniowie naszej szkoły.

Więcej…

 

3 kwietnia 2016 r. na malowniczo położonych trasach nad Narwią w Nowogrodzie rozegrano Mistrzostwa Grupy Zachodniej szkół podstawowych w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach uczestniczyło 25 sztafet dziewcząt i 24 sztafet chłopców. To jedna z największych imprez sportu szkolnego. W sumie na starcie stanęło blisko 500 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe z dawnego województwa łomżyńskiego.

Więcej…

 
Więcej artykułów…