Start Uczniowie Samorząd

W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani.  To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. Chcielibyśmy by dzieci uczyły się odpowiedzialności, prawości, by były wrażliwe na los innych. Aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje.

Więcej…

 

Szkolne Koło Caritas i Duży Samorząd Szkolny zapraszają wychowawców, rodziców i dzieci do wzięcia udziału w akcji ,,Dzień Pluszowego Misia’’. W naszej szkole odbędzie się zbiórka nowych maskotek i artykułów plastycznych. Zostaną one przekazane dla małych pacjentów oddziału szpitalnego w Białymstoku. Maskotki i artykuły plastyczne prosimy przynosić do 24 listopada do gabinetu pedagoga i psychologa szkolnego.

 

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku. I taki jest dzień 1 listopada, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy i tęsknimy.

Więcej…

 

„Samorządna szkoła powinna być jak drużyna sportowa: wygrać można tylko wtedy, gdy grają wszyscy, a nie tylko gwiazdy. (…) W samorządnej szkole nie tylko się błyszczy, nie tylko jest się podziwianym, ale trzeba  pracować, i to nie dla siebie, lecz dla innych”

Więcej…