Start Uczniowie Samorząd

26 kwietnia, po raz kolejny, odbyła się w naszej szkole dyskoteka. Już po raz piąty w tym roku szkolnym uczniowie mieli okazję pobawić się wspólnie, a po raz pierwszy – wiosną. I choć nie przyszło tak dużo osób, jak zawsze to okazja ku dobrej zabawie była znakomita.

Więcej…

 

Z nastaniem wiosny wszyscy wybierają się na groby, aby je uporządkować. Nie zapomnieli  o tym i nasi uczniowie. Z racji zbliżającej się 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, 27 kwietnia chłopcy z klasy VI b wraz z opiekunkami Samorządu Uczniowskiego, udali się na cmentarz w celu uporządkowania Grobów Nieznanych Żołnierzy. Wszyscy z ochotą i energią zabrali się do pracy: zamietli nagrobki, umyli je, zadbali również o czystość wokół grobów. Na koniec zapalili znicze.


Pamiętajmy: pamięć o żołnierzach poległych za Polskę to nasz patriotyczny obowiązek!

GALERIA


Opiekunki SU

 

17 kwietnia w naszej szkole odbył się Kiermasz Kościuszkowski poświęcony pamięci naszego patrona. Bogato zastawiony stół pojawił się na I piętrze budynku klas IV-VII. Uczniowie mogli skosztować słodkich wyrobów naszych wychowanków, ich mam lub niezawodnych babć. Do każdego smakołyku dołączona była etykietka z informacją dotyczącą Tadeusza Kościuszki.

Więcej…

 

Tuż przed Wielkim Tygodniem w naszej szkole nastąpiło  rozstrzygnięcie konkursu „Najpiękniejszy stroik Wielkanocny” zorganizowanego przez Mały Samorząd Uczniowski.

Konkurs miał na celu popularyzację obrzędowości i ludowej twórczości artystycznej związanej ze Świętami Wielkanocnymi oraz pielęgnowanie znajomości tradycji kulturowej.

Więcej…