Start Uczniowie Samorząd

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii, jak i przyjaźni. Teorii na temat pochodzenia Walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie.

Więcej…

 

8 lutego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 pożegnali karnawał dyskoteką ostatkową zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski. O 17.00 wszyscy stawili się na małej sali gimnastycznej. Dominowały czerwone, odświętne stroje. Uczestnicy doskonale bawili się w rytmach ulubionej muzyki.

Więcej…

 

W społecznościach lokalnych drzemie wielka energia do wspólnych działań. Sojusznikami w jej wyzwalaniu mogą być internet i nowe technologie. Wykorzystywane w kreatywny sposób pomagają ludziom zmieniać otoczenie na lepsze. Dlatego też już w 77 małych miejscowościach zostały założone Pracownie Orange, aby ułatwić ich mieszkańcom dostęp do informacji, wiedzy i technologii.

Więcej…

 

W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani.  To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. Chcielibyśmy by dzieci uczyły się odpowiedzialności, prawości, by były wrażliwe na los innych. Aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje.

Więcej…