Start Uczniowie Samorząd Walentynki

13 lutego 2015 roku obchodziliśmy w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem  Dzień Świętego Walentego. Jak wiadomo Walentynki to  coroczne  święto  zakochanych  przypadające 14 lutego.

Nazwa  pochodzi  od imienia   Św.  Walentego. Stałym  zwyczajem   tego święta jest wzajemne  wręczanie  sobie  ozdobnych,   czerwonych  serduszek, zawierających  walentynkowy  wierszyk,  a  często  miłosne  wyznania.

W tym dniu działała w naszej szkole poczta, gdzie można było nabyć kartkę walentynkową lub balon w kształcie serca i wysłać koleżance lub koledze, a nawet wychowawczyni. Następnie dziewczynki z klasy trzeciej roznosiły pocztę do klas. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem i zaangażowaniem brali udział w tej akcji, jak również w wielkim napięciu czekali na swoją kartkę walentynkową.

W ramach podsumowania piątkowej uroczystości, jak również kończącego się karnawału w poniedziałek 16 lutego 2015r. odbyła się dyskoteka szkolna dla klas I-III. Podczas tej imprezy można było nabyć pyszne słodkości i mile spędzić czas.

Justyna Porowska - Grochowska