Start Uczniowie Samorząd ŁAŃCUCH CHOINKOWY ZMIERZONY!!!

Łańcuch choinkowy jest symbolem więzi rodzinnych oraz chroni przed kłopotami. I jeżeli temu wierzyć, to problemy uczniów Szkoły Podstawowej nr1 przestają istnieć, gdyż…

Ponad 4 kilometry liczy łańcuch choinkowy wykonany przez “jedynkowiczów”. Zrobiony jest w całości z kolorowej bibuły metodą zaplatania. Pomysł konkursu międzyklasowego na najdłuższy łańcuch podsunęły uczniom opiekunki Samorządu Uczniowskiego.

Ponad dwa tygodnie trwała poważna rywalizacja o to, która klasa wykona najdłuższą świąteczną ozdobę. Liczył się każdy metr (a dowodem na to jest 7,5 metra, które zadecydowało o I miejscu!!!) Pracowano na przerwach, przed lekcjami i w domu. Zapału nie brakowało. W szkole słychać było tylko szelest bibuły. Jednostką miary był korytarz szkolny i hala sportowa. Kilka klas liczyło na zwycięstwo, a łańcuchy miały podobną długość.

Do rzeczy, czyli - WYNIKI KONKURSU:

I miejsce uczniowie klasy IVB 624 m.

II miejsce uczniowie klasy VC 616,5 m.

III miejsce uczniowie klasy VIC 493 m.

IV miejsce uczniowie klasy VA 474 m.

V miejsce uczniowie klasy IVD 467 m.

VI miejsce uczniowie klasy VID 451 m.

VII miejsce uczniowie klasy VB 264 m.

VIII miejsce uczniowie klasy VIA 236,5 m.

IX miejsce uczniowie klasy IVA 220 m.

X miejsce uczniowie klasy VD 170,5 m.

XI miejsce uczniowie klasy VIE 108 m.

Samorząd Uczniowski ma już pomysł na to, co zrobić z łańcuchem gigantem. Będzie on fantastyczną ozdobą hali sportowej podczas balu karnawałowego. Splatanie i klejenie łańcucha było okazją nie tylko do rywalizacji, ale również do integracji zespołu klasowego (szkoda, że dwie klasy tego nie doświadczyły;(