Start Uczniowie Samorząd Szkolna Poczta Walentynkowa

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii, jak i przyjaźni. Teorii na temat pochodzenia Walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie. Do Polski Walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90. ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci. Stałym elementem Święta Zakochanych jest wzajemne wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych kartek – najczęściej jest to czerwone serce opatrzone wierszykiem.

Uczniowie naszej szkoły także pamiętali o Dniu Zakochanych. Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. 13 lutego przygotowana i pięknie ozdobiona skrzynka czekała na kartki. Każdy z uczniów klas IV-VII mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Korespondencja na bieżąco była doręczana do adresatów z poszczególnych klas, a funkcje listonoszek pełniły członkinie SU.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz bezinteresowną pomoc.