W dniach od 3 do 5 kwietnia nasza szkoła wspólnie z parafią przeżywała rekolekcje wielkopostne. Każdego dnia klasy 1-3 gromadziły się na hali sportowej o godz. 8, by śpiewać, słuchać konferencji i w radosny sposób przybliżać się do Boga.

Kolejnym punktem programu była Msza św. w kościele parafialnym o godz. 10.00. Na Eucharystii spotykali się wszyscy uczniowie i nauczyciele.

Klasy 4-6, które rozpoczynały swój udział od Mszy św., po jej zakończeniu udawały się do szkoły, by tam podobnie jak młodsi koledzy poznawać Boga.

Tematem przewodnim poszczególnych dni rekolekcji były kolejno Trzy Cnoty Boskie: Wiara, Nadzieja i Miłość. Dzieci przez modlitwę, śpiew i zabawę każdego dnia odkrywały Pana Boga w świetle cnót Bożych. Zaś prawdziwym hitem okazała się piosenka pt. "Obierz cel", której chrześcijańska wersja słów została podłożona pod znaną dzieciom, tytułową piosenkę bajki "Kraina lodu". Uczestnicy i organizatorzy tych dni okazali wielką radość z tej formy rekolekcji parafialnych, które wychodząc z kościoła trafiły do szkoły, gdzie na co dzień uczniowie zdobywają wiedzę.

Chwała Panu.

Ks. Krzysztof Oporek