26 kwietnia w Świetlicy „Kaskada I” odbyło się kolejne spotkanie z serii „Zawód z pasją”. Tym razem naszym gościem był aspirant sztabowy pan Paweł Łukasik. Uczniowie zapoznali się z zawodem policjanta. Przewodnią myślą pogadanki była odpowiedzialność karna nieletnich za ich zachowanie i działania w różnych miejscach, także w szkole.

Więcej…

 

Świetlica szkolna Kaskada wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesności oraz potrzebom dnia dzisiejszego. XXI wiek mimo ogromnego postępu technologiczno-informatycznego i ułatwień z niego wynikających, niesie za sobą także wiele zagrożeń, w tym uzależnienia od komputerów, telefonów komórkowych, tabletów oraz pozostałych sprzętów elektronicznych, które towarzyszą nam w codziennym życiu.

Więcej…

 

22 kwietnia 2018 r., w świetlicy „Kaskada I” odbył się Konkurs Piosenki Wiosennej „Wiosna, ach to ty!”.  Na scenie świetlicy królowała i rozbrzmiewała wiosna. Uczestnicy wykazali się ogromnym talentem muzycznym i znajomością wiosennych utworów.

Ideą konkursu było rozwijanie zamiłowania do muzyki, wspólna zabawa oraz odkrywanie talentów wokalnych i aktorskich wśród  uczniów. W konkursie wzięło udział 15 dzieci. Jurorzy, w składzie pani wicedyrektor Mariola Kućmierowska, pani Marta Zagdańska oraz pani Marta Nazarko, miały bardzo trudne zadanie, gdyż wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom i wielkie zaangażowanie.

Więcej…

 

W dniu 19 marca w Świetlicy „Kaskada I” odbyło się spotkanie ze strażakiem - panem Zbigniewem Prużanin  z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem.

Zadaniem strażaka było uświadomienie uczniom zagrożenia jakie niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz zabawa z ogniem. Pan Zbyszek zademonstrował również pokaz ratownictwa medycznego.

Więcej…

 
Więcej artykułów…