Tegoroczny XVII Dzień Papieski obchodziliśmy w Sp 1 w dniu 12 października 2017 w czwartek na lekcji 3 i 5 na dużej hali .  Hasło  tegorocznego Dnia Papieskiego brzmiało „Idźmy naprzód z nadzieją”. Hasło jest cytatem z Listu Apostolskiego Novo Millenio Ineunte św. Jana Pawła II .

W kulturze często zdominowanej przez technikę jest jakby coraz więcej różnych form smutku i samotności, w które popadają ludzie, także wielu młodych. Przyszłość rzeczywiście zdaje się być zakładnikiem niepewności, która nie pozwala na osiągnięcie stabilizacji. W ten sposób często rodzą się uczucia melancholii, smutku i nudy, które mogą powoli doprowadzić do rozpaczy. Potrzebni są świadkowie nadziei i prawdziwej radości, aby odpędzić iluzje, które obiecują łatwe szczęście ze sztucznymi rajami.

Scenariusz słowno – muzyczny przygotowała s.M. Alicja Augustynowicz włączając do współpracy wszystkich katechetów. Wystąpili uczniowie klas IV-VI. Dzieci miały okazję bliżej poznać postać Polskiego Papieża i posłuchać głosu św. Jana Pawła II.

Siostra Maksymiliana